| Part Number | FDMB2307NZ |
|---|---|
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
| Quantity in stock | 874750 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 6-Pin MLP EP T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FDMB2307NZ |
| Datasheet download |
| Part Number | FDMB2307NZ |
|---|---|
| Screening Level | Commercial |
| Rad Hard | No |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±12 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 1 |
| Typical Rise Time | 19 ns |
| Channel Mode | Enhancement |
| Supplier Package | MLP EP |
| Typical Fall Time | 9.5 ns |
| Lead Finish | Gold |
| Channel Type | N |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Product Dimensions | 2 x 3 x 0.75 mm |
| Typical Turn-Off Delay Time | 32 ns |
| Typical Turn-On Delay Time | 12 ns |
| Package | 6MLP EP |
| Replacement Part Number | PART-FDMB2307NZ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 67A 3-Pin(2+Tab) TO-252 Download PDF datasheet for IPD12CN10NG.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 20A 15-Pin Direct-FET L8 T R Download PDF datasheet for IRF7769L2TRPBF.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 30V 5A 6-Pin TSOP T R Download PDF datasheet for Si3456DDV-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 5.7A 7-Pin Direct-FET SJ T R Download PDF datasheet for IRF6645TR1PBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 300A 8-Pin H-PSOF T R Download PDF datasheet for IPLU300N04S4R8XTMA1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 150V 2.2A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for IRF6216TRPBF.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 30V 5.6A 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for PMV37EN2R.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET N-CH 50V \u00b10.2A 3-Pin SOT-416 T R Download PDF datasheet for RYE002N05TCL.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 20A 8-Pin TDSON T R Download PDF datasheet for IPG20N04S4L-11.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 33A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Download PDF datasheet for IRFP140NPBF.pdf |