| Part Number | FDMC8321L |
|---|---|
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
| Quantity in stock | 293090 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 40V 22A 8-Pin Power 33 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FDMC8321L |
| Datasheet download |
| Part Number | FDMC8321L |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Rise Time | 6.1 ns |
| Typical Fall Time | 4.9 ns |
| Max Processing Temp | 260 |
| Channel Mode | Enhancement |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Continuous Drain Current | 22 A |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Pin Count | 8 |
| Product Dimensions | 3.3 x 3.3 x 1.05 mm |
| RDS-on | 2.5@10V mOhm |
| Typical Turn-Off Delay Time | 32 ns |
| Supplier Package | Power 33 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Channel Type | N |
| Typical Turn-On Delay Time | 12 ns |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Maximum Drain Source Voltage | 40 V |
| Package | 8Power 33 |
| Replacement Part Number | PART-FDMC8321L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 150V 13A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for AUIRFR6215TRL.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 12A 8-Pin TSDSON T R Download PDF datasheet for BSZ100N03LS G.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 25V 70A 8-Pin LFPAK T R Download PDF datasheet for PSMN2R8-25MLC,115.pdf |
|
Toshiba | TOSTPCA8121,L1Q(CM POWER MOSFET - |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 30V 70A 8-Pin LFPAK T R Download PDF datasheet for PSMN4R4-30MLC,115.pdf |
|
Toshiba | TOSTPCF8105,LF(CM SMALL SIGNAL TRANSISTO Download PDF datasheet for TPCF8105,LF(CM.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 30V 7.5A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for SI4830CDY-T1-GE3.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 800V 14A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube Download PDF datasheet for STF15N80K5.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N 60V 100A 8-Pin TDSON T R Download PDF datasheet for BSC034N06NS.pdf |
|
Texas Instruments | MOSFET, SMD, 12V, P-Channel FemtoFET\u2122, 1.53x0.77mm, T R 3k Download PDF datasheet for CSD23285F5.pdf |