| Part Number | IAUT300N08S5N012 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 187040 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N 80V 300A 8-Pin PSOF |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IAUT300N08S5N012 |
| Datasheet download |
| Part Number | IAUT300N08S5N012 |
|---|---|
| RDS-on | 1.2@10V |
| Maximum Drain Source Voltage | 80 |
| Pin Count | 8 |
| Screening Level | Automotive |
| Typical Rise Time | 19 |
| Typical Fall Time | 55 |
| Typical Turn-On Delay Time | 31 |
| Package Dimensions | 10.375 x 9.9 x 2.3 |
| Maximum Processing Temperature | 260 |
| Typical Turn-Off Delay Time | 69 |
| Channel Type | N |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 |
| Supplier Package | PSOF |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Channel Mode | Enhancement |
| Maximum Continuous Drain Current | 300 |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Package | 8PSOF |
| Replacement Part Number | PART-IAUT300N08S5N012 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 80V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Download PDF datasheet for IPA057N08N3 G.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 60V 4.3A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for SQ2362ES-T1_GE3.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 650V 100A 3-Pin HiP247 Tube Download PDF datasheet for SCTW100N65G2AG.pdf |
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET N P-CH 20V 1.030A 0.7A 6-Pin SOT-563 T R Download PDF datasheet for DMC2400UV-7.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 100V 9A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for FDB3652.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 127A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRFB4310ZPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 13.6A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for IRF7821TRPBF-1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 13A 6-Pin Direct-FET SQ T R Download PDF datasheet for IRF6631TRPBF.pdf |
|
Microchip | Trans MOSFET N-CH 100V 0.2A 3-Pin SOT-23 Download PDF datasheet for VN2110K1-G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 650V 23.8A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB60R160C6.pdf |