| Part Number | IPI076N15N5AKSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 707790 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N 150V 112A 3-Pin TO-262 Tube |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IPI076N15N5AKSA1 |
| Datasheet download |
| Part Number | IPI076N15N5AKSA1 |
|---|---|
| Typical Rise Time | 4 |
| Rad Hard | No |
| Channel Mode | Enhancement |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Typical Turn-On Delay Time | 14 |
| Pin Count | 3 |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Gate Source Voltage | 20 |
| Typical Fall Time | 4 |
| Typical Turn-Off Delay Time | 20 |
| RDS-on | 7.6@10V |
| Package Dimensions | 10.363 x 4.572 x 9.45 |
| Maximum Drain Source Voltage | 150 |
| Supplier Package | TO-262 |
| Maximum Continuous Drain Current | 112 |
| Channel Type | N |
| Package | 3TO-262 |
| Replacement Part Number | PART-IPI076N15N5AKSA1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 800V 12A 3-Pin TO-220FP Tube Download PDF datasheet for STF13N80K5.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 25V 0.9mOHM 100A 8-pin TDSON - |
|
Infineon | 650V and 700V CoolMOS\u2122 N-Channel Power MOSFET Download PDF datasheet for IPS70R1K4P7SAKMA1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 40A 8-Pin TISON T R Download PDF datasheet for BSC0925NDATMA1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 327A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Download PDF datasheet for IRLP3034PBF.pdf |
|
Microchip | Trans MOSFET N-CH 500V 0.013A 3-Pin SOT-23 Download PDF datasheet for LND150K1-G.pdf |
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET N-CH 30V 9.7A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for DMG4468LK3-13.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 150V 37A 3-Pin TO-220FP Tube Download PDF datasheet for IPA105N15N3 G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 110A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC EL Download PDF datasheet for IRFP064NPBF-EL.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 150V 3A 8-Pin PowerPAK SO T R Download PDF datasheet for SI7439DP-T1-GE3.pdf |