| Part Number | LND150K1-G |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Quantity in stock | 353150 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 500V 0.013A 3-Pin SOT-23 |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LND150K1-G |
| Datasheet download |
| Part Number | LND150K1-G |
|---|---|
| Typical Turn-On Delay Time | 90 ns |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|300 |
| Mounting | Surface Mount |
| Channel Type | N |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Maximum Drain Source Voltage | 500 V |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Maximum Continuous Drain Current | 0.013 A |
| Pin Count | 3 |
| Typical Turn-Off Delay Time | 100 ns |
| Typical Fall Time | 1300 ns |
| RDS-on | 1000000@0V mOhm |
| Channel Mode | Depletion |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Product Dimensions | 2.9 x 1.3 x 0.95 mm |
| Typical Rise Time | 450 ns |
| Package | 3SOT-23 |
| Replacement Part Number | PART-LND150K1-G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Trans MOSFET P-CH 20V 2.5A 3-Pin PICOSTAR T R Download PDF datasheet for CSD25484F4.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET N-CH 20V 0.1A 3-Pin VMT T R Download PDF datasheet for RUM001L02T2CL.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 60V 10.2A 8-Pin SO-FL T R Download PDF datasheet for NVMFS5885NLT1G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 97A 3-Pin TO-220AB Tube Download PDF datasheet for IRF100B202.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N P-CH 30V 20V 5.5A 4A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for FDS8928A.pdf |
|
ROHM | Trans SiC MOSFET N-CH 1.2KV 35A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube Download PDF datasheet for SCH2080KEC.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 40V 50A 3-Pin(2+Tab) DPAK Download PDF datasheet for SQD50P04-13L_GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 140A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRLR7833TRPBF.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 250V 0.375A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for BSP126,115.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 20V 7.8A 6-Pin Micro Foot T R Download PDF datasheet for Si8499DB-T2-E1.pdf |