| Part Number | LNTA7002NT1G |
|---|---|
| Manufacturer | Leshan Radio |
| Quantity in stock | 569460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 0.154A 3-Pin SC-89 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LNTA7002NT1G |
| Datasheet download |
| Part Number | LNTA7002NT1G |
|---|---|
| Typical Turn-On Delay Time | 13 ns |
| Maximum Continuous Drain Current | 0.154 A |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Typical Rise Time | 15 ns |
| Typical Fall Time | 60 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Turn-Off Delay Time | 98 ns |
| Package Dimensions | 1.6 x 0.85 x 0.7 mm |
| Channel Mode | Enhancement |
| Supplier Package | SC-89 |
| RDS-on | [email protected] Ohm |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Maximum Gate Source Voltage | ±10 V |
| Channel Type | N |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Package | 3SC-89 |
| Replacement Part Number | PART-LNTA7002NT1G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 650V 12A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube Download PDF datasheet for STF14NM65N.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 19.4A 8-Pin WDFN T R Download PDF datasheet for NTTFS4C05NTAG.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 24A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Full-Pack Download PDF datasheet for IRFI1310NPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 120V 13.4A 8-Pin TDSON T R Download PDF datasheet for BSC077N12NS3 G.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 2A 3-Pin MCPH T R Download PDF datasheet for MCH3478-TL-W.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET P-CH 20V 5.3A 3-Pin TO-236AB T R - |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 900V 6.9A 3-Pin TO-220 Tube Download PDF datasheet for IPP90R800C3.pdf |
|
Infineon | SP001658316 PG-TO252-3 600V,280 MOHM Download PDF datasheet for IPD60R280P7.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 25V 32A 7-Pin Direct-FET MX T R Download PDF datasheet for IRF6795MTRPBF.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 600V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Rail Download PDF datasheet for FDP10N60NZ.pdf |