| Part Number | LNTR4003NLT1G |
|---|---|
| Manufacturer | Leshan Radio |
| Quantity in stock | 720200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 0.56A 3-Pin SOT-23 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LNTR4003NLT1G |
| Datasheet download |
| Part Number | LNTR4003NLT1G |
|---|---|
| Typical Fall Time | 64.2 ns |
| Typical Turn-On Delay Time | 16.7 ns |
| Channel Mode | Enhancement |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Rise Time | 47.9 ns |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Channel Type | N |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Pin Count | 3 |
| RDS-on | 1.5@4V Ohm |
| Maximum Continuous Drain Current | 0.56 A |
| Rad Hard | No |
| Package Dimensions | 2.9 x 1.3 x 0.94 mm |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Typical Turn-Off Delay Time | 65.1 ns |
| Package | 3SOT-23 |
| Replacement Part Number | PART-LNTR4003NLT1G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 500V 2.5A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRF820STRLPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 250V 64A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB200N25N3 G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 240V 0.35A 4-Pin SOT-223 T R Download PDF datasheet for BSP129H6906XTSA1.pdf |
|
Vishay | DCMKP 4.21 3.85MF D - |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 30V 7.3A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for Si4925DDY-T1-GE3.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 65V 2-Pin PLD-1.5W T R Download PDF datasheet for AFT27S006NT1.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 20V 3.2A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for NTR4101PT1G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 20V 2.4A 8-Pin Micro T R Download PDF datasheet for IRF7501TRPBF.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 20V 1A 6-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for SI1967DH-T1-GE3.pdf |
|
Leshan Radio | Trans MOSFET P-CH 30V 4.1A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for LP3407LT1G.pdf |