| Part Number | NTLJF4156NT1G |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 633200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 3.7A 6-Pin WDFN T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NTLJF4156NT1G |
| Datasheet download |
| Part Number | NTLJF4156NT1G |
|---|---|
| Maximum Continuous Drain Current | 3.7 A |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Typical Turn-Off Delay Time | 14.2 ns |
| Typical Turn-On Delay Time | 4.8 ns |
| Typical Rise Time | 9.2 ns |
| Pin Count | 6 |
| Product Dimensions | 2 x 2 x 0.75 mm |
| Supplier Package | WDFN |
| Typical Fall Time | 1.7 ns |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Channel Type | N |
| Channel Mode | Enhancement |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±8 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package | 6WDFN |
| Replacement Part Number | PART-NTLJF4156NT1G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |