| Part Number | NTMFS4C03NT1G |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 321130 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 136A 8-Pin SO-FL T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NTMFS4C03NT1G |
| Datasheet download |
| Part Number | NTMFS4C03NT1G |
|---|---|
| Supplier Package | SO-FL |
| Channel Mode | Enhancement |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Typical Turn-On Delay Time | 14 ns |
| Channel Type | N |
| Typical Fall Time | 17 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 27 ns |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Product Dimensions | 4.9 x 5.9 x 1.05(Max) |
| Rad Hard | No |
| RDS-on | 2.1@10V mOhm |
| Typical Rise Time | 32 ns |
| Maximum Continuous Drain Current | 136 A |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 1 |
| Lead Finish | Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 8SO-FL |
| Replacement Part Number | PART-NTMFS4C03NT1G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 115V 5-Pin NI-1230H T R Download PDF datasheet for MRFE8VP8600HR5.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 25V 64A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T R Download PDF datasheet for PSMN6R5-25YLC,115.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 20V 5.6A 6-Pin Micro T R Download PDF datasheet for IRLMS6802TRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 700V 10.6A 3-Pin TO-262 Tube Download PDF datasheet for IPI65R380C6.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 25.2A 5-Pin DFN EP T R Download PDF datasheet for NTMFS4925NT1G.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 30V 91A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T R Download PDF datasheet for PH5030AL,115.pdf |
|
Renesas Electronics | Trans MOSFET N-CH 30V 60A 5-Pin LFPAK Embossed T R Download PDF datasheet for RJK0328DPB-01#J0.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 25V 18A 30A 8-Pin TISON T R Download PDF datasheet for BSC0911ND.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans JFET N-CH 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MMBFJ211.pdf |
|
Vishay | DCMKP 2.8 9.0MF BS - |