| Part Number | NTTFS4C08NTAG |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 454590 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 15A 8-Pin WDFN T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NTTFS4C08NTAG |
| Datasheet download |
| Part Number | NTTFS4C08NTAG |
|---|---|
| Supplier Package | WDFN |
| Typical Turn-Off Delay Time | 15|19 ns |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Channel Mode | Enhancement |
| Typical Fall Time | 4|3 ns |
| Typical Rise Time | 33|26 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Channel Type | N |
| Typical Turn-On Delay Time | 9|7 ns |
| Product Dimensions | 3.05 x 3.05 x 0.75 |
| Maximum Continuous Drain Current | 15 A |
| RDS-on | 5.9@10V mOhm |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Package | 8WDFN |
| Replacement Part Number | PART-NTTFS4C08NTAG |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 60V 90A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB90N06S4-04.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 650V 9.1A 3-Pin TO-220 Tube Download PDF datasheet for IPA60R460CEXKSA1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N 650V 29A 4-Pin VSON T R Download PDF datasheet for IPL60R065C7AUMA1.pdf |
|
Infineon | SP001053984_CONSUMER_TU Download PDF datasheet for IPU50R2K0CE.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 2.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for IRLL014NTRPBF.pdf |
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET N-CH 30V 0.26A 6-Pin SOT-363 T R Download PDF datasheet for DMN63D8LDW-7.pdf |
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 60V 0.2A 3-Pin SOT-323 Download PDF datasheet for SSM3K7002BFULFT.pdf |
|
Infineon | SP001550650PLANAR MOSFET - D2PAK - |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 30V 39.6A 8-Pin TSDSON T R Download PDF datasheet for BSZ180P03NS3 G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N 80V 300A 8-Pin PSOF Download PDF datasheet for IAUT300N08S5N012.pdf |