| Part Number | NVTFS5826NLTAG |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 808630 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 60V 20A 8-Pin WDFN T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NVTFS5826NLTAG |
| Datasheet download |
| Part Number | NVTFS5826NLTAG |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Maximum Continuous Drain Current | 20 A |
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Channel Type | N |
| Typical Fall Time | 21 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 14 ns |
| Product Dimensions | 3.05 x 3.05 x 0.75 mm |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Maximum Drain Source Voltage | 60 V |
| Typical Rise Time | 29 ns |
| Supplier Package | WDFN |
| RDS-on | 24@10V mOhm |
| Typical Turn-On Delay Time | 9 ns |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Package | 8WDFN |
| Replacement Part Number | PART-NVTFS5826NLTAG |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 200V 6.5A 3-Pin(2+Tab) SMD-220 T R Download PDF datasheet for IRF9630STRLPBF.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 30V 7.5A 7.8A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for Si4916DY-T1-GE3.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 60V 18A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRF9Z34STRLPBF.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 20V 1A 6-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for SI1967DH-T1-GE3.pdf |
|
ROHM | TRANSISTOR, NPN, UMT3F,100MA 50V - |
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET N-CH 100V 0.17A 3-Pin SOT-323 T R Download PDF datasheet for BSS123W-7-F.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 42V 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for NCV8403ADTRKG.pdf |
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET N-CH 20V 1A 3-Pin DFN T R Download PDF datasheet for DMN2500UFB4-7.pdf |
|
ROHM | TRANSISTOR RTF025N03GTL HALOGEN FREE Download PDF datasheet for RTF025N03GTL.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 600V 16A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube Download PDF datasheet for STP22NM60N.pdf |