| Part Number | PHK13N03LT,518 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Quantity in stock | 380150 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 13.8A 8-Pin SO T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PHK13N03LT,518 |
| Datasheet download |
| Part Number | PHK13N03LT,518 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Typical Fall Time | 11 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 8 |
| Supplier Package | SO |
| Typical Rise Time | 7 ns |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Product Dimensions | 5 x 4 x 1.45 mm |
| MSL Level | 2 |
| Lead Finish | Gold |
| Typical Turn-On Delay Time | 6 ns |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Maximum Continuous Drain Current | 13.8 A |
| Channel Type | N |
| Maximum Gate Source Voltage | 20 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| RDS-on | 20@10V mOhm |
| Typical Turn-Off Delay Time | 23 ns |
| Channel Mode | Enhancement |
| Package | 8SO |
| Replacement Part Number | PART-PHK13N03LT,518 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 150V 50A 3-Pin TO-220 Tube Download PDF datasheet for IPP200N15N3 G.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 250V 3.8A 3-Pin(3+Tab) IPAK Download PDF datasheet for IRFU224PBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 32A 8-Pin QFN EP T R Download PDF datasheet for IRFH5302TRPBF.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 500V 31A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Download PDF datasheet for IRFP31N50LPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 127A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRFB4310ZPBF.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 60V 80A 3-Pin DPAK T R Download PDF datasheet for STD80N6F6.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 20V 27A 7-Pin Direct-FET MX T R 4.8k Pb Free EL Download PDF datasheet for IRF6620TRPBF-EL.pdf |
|
Leshan Radio | Trans MOSFET P-CH 30V 5.3A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for LP9435LT1G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 20V 0.39A 6-Pin SOT-363 T R Download PDF datasheet for BSD223PH6327XTSA1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 60V 30A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for IPD220N06L3 G.pdf |