| Part Number | PTVA123501ECV2 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 200850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 105V 2-Pin H-36248 |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PTVA123501ECV2 |
| Datasheet download |
| Part Number | PTVA123501ECV2 |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Operating Temperature | -65 to 200 °C |
| Channel Type | N |
| RDS-on | 0.1@10V Ohm |
| Maximum Drain Source Voltage | 105 V |
| Supplier Package | H-36248 |
| Mounting | Screw |
| Product Dimensions | 34.03 x 9.77 x 3.63 |
| Maximum Gate Source Voltage | 12 V |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Pin Count | 2 |
| Package | 2H-36248 |
| Replacement Part Number | PART-PTVA123501ECV2 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 60V 0.36A 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for BSS138P,215.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 6.4A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for NTMD4820NR2G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 60V 160A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRFB3306PBF.pdf |
|
Texas Instruments | Trans MOSFET N-CH 30V 27A 8-Pin VSON EP T R Download PDF datasheet for CSD87312Q3E.pdf |
|
Vishay | DCMKP 2.0 3.2MF 2 T - |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 60V 18.6A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for SPB18P06P G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 650V 60A 3-Pin TO-247 Tube Download PDF datasheet for IPW60R045CP.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 30V 9.2A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for IRF9358TRPBF.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 80V 37A 8-Pin LFPAK-33 T R Download PDF datasheet for BUK9M23-80EX.pdf |
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET P-CH 60V 1.1A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for ZXMP6A13FQTA.pdf |