| Part Number | RSF014N03TL |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Quantity in stock | 643290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 1.4A 3-Pin TUMT T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | RSF014N03TL |
| Datasheet download |
| Part Number | RSF014N03TL |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Channel Type | N |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Typical Turn-On Delay Time | 6 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 13 ns |
| Typical Rise Time | 6 ns |
| Typical Fall Time | 8 ns |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Continuous Drain Current | 1.4 A |
| Product Dimensions | 2 x 1.7 x 0.77 mm |
| Maximum Gate Source Voltage | 20 V |
| Supplier Package | TUMT |
| RDS-on | 240@10V mOhm |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Package | 3TUMT |
| Replacement Part Number | PART-RSF014N03TL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Trans MOSFET N-CH 60V 2A 4-Pin(3+Tab) MPT T R Download PDF datasheet for RJP020N06T100.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 2.8A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MVGSF1N03LT1G.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 30V 58A 8-Pin PowerPAK SO T R Download PDF datasheet for SIRA00DP-T1-GE3.pdf |
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 100V 42A 8-Pin SOP Download PDF datasheet for TPH1400ANH.L1Q(M.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N P-CH 25V 0.68A 0.46A 6-Pin SuperSOT T R Download PDF datasheet for FDC6321C.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 150V 83A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRFB4321GPBF.pdf |
|
Leshan Radio | Trans MOSFET N-CH 60V 0.32A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for L2N7002KLT1G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 92A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube Download PDF datasheet for IRLB8748PBF.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 60V 35A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for STD35NF06T4.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 55V 100A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for BUK6607-55C,118.pdf |