| Part Number | SI1034CX-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 687520 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 20V 0.61A 6-Pin SC-89 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI1034CX-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SI1034CX-T1-GE3 |
|---|---|
| Supplier Package | SC-89 |
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Turn-On Delay Time | 11 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 26 ns |
| Product Dimensions | 1.7 x 1.2 x 0.6 mm |
| Pin Count | 6 |
| Channel Type | N |
| Typical Rise Time | 16 ns |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| Maximum Continuous Drain Current | 0.61 A |
| Typical Fall Time | 11 ns |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Rad Hard | No |
| Maximum Gate Source Voltage | ±8 V |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Package | 6SC-89 |
| Replacement Part Number | PART-SI1034CX-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 150V 9.6A 8-Pin Power 56 T R Download PDF datasheet for FDMS86200.pdf |
|
Microchip | Trans MOSFET N-CH 500V 0.35A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for DN2450K4-G.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET P-CH 30V 10A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for STS10P3LLH6.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 60V 0.34A 6-Pin SOT-666 T R Download PDF datasheet for 2N7002BKV,115.pdf |
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET N-CH 60V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for ZVN4206GTA.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 2.2A 3-Pin SuperSOT T R Download PDF datasheet for FDN337N.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 80V 18A 7-Pin WDSON T R Download PDF datasheet for BSB044N08NN3 G.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET P-CH 12V 2.5A 3-Pin TSMT T R Download PDF datasheet for RZR025P01TL.pdf |
|
Infineon | SP001637282 DUAL N-CHANNEL OPTIMOS\u2122 MOSFET Download PDF datasheet for BSZ0909ND.pdf |
|
Vishay | - - |