| Part Number | SI1499DH-T1-E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 574700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 8V 1.6A 6-Pin SC-70 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI1499DH-T1-E3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SI1499DH-T1-E3 |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Drain Source Voltage | 8 V |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 6 |
| Typical Turn-On Delay Time | 8 ns |
| Typical Rise Time | 40 ns |
| Maximum Continuous Drain Current | 1.6 A |
| Typical Fall Time | 60 ns |
| Rad Hard | No |
| Channel Type | P |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Typical Turn-Off Delay Time | 46 ns |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 1 mm |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Maximum Gate Source Voltage | ±5 V |
| Supplier Package | SC-70 |
| Package | 6SC-70 |
| Replacement Part Number | PART-SI1499DH-T1-E3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 28A 8-Pin SO-FL T R Download PDF datasheet for NTMFS4833NT1G.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 30V 0.9A 3-Pin DFN T R Download PDF datasheet for PMZB370UNE,315.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 30V 25A 8-Pin PowerPAK SO T R Download PDF datasheet for SIRA10DP-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 14A 6-Pin Direct-FET SQ T R Download PDF datasheet for IRF6721STRPBF.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 19.5A 8-Pin SO-FL T R Download PDF datasheet for NTMFS4936NT1G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 3.2A 8-Pin PQFN T R Download PDF datasheet for IRFHM3911TRPBF.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET P-CH 30V 3A 6-Pin TSMT T R Download PDF datasheet for RSQ030P03TR.pdf |
|
Infineon | - Download PDF datasheet for IPS70R2K0CE.pdf |
|
Infineon | SP001647034 PG-TO220-3 600V, 80 MOHM Download PDF datasheet for IPP60R080P7.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 19A 8-Pin PQFN T R Download PDF datasheet for IRFHM8326TRPBF.pdf |