| Part Number | SI2365EDS-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 547450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 20V 4.5A 3-Pin TO-236 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI2365EDS-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SI2365EDS-T1-GE3 |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Screening Level | Military |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| RDS-on | [email protected] Ohm |
| Typical Turn-On Delay Time | 22|9 ns |
| Maximum Continuous Drain Current | 4.5 A |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| Rad Hard | No |
| Typical Fall Time | 14|15 ns |
| Channel Type | P |
| Supplier Package | TO-236 |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 3.04(Max) x 1.4(Max) x 1.02(Max) |
| Maximum Gate Source Voltage | ±8 V |
| Typical Rise Time | 21|6 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 62|65 ns |
| Package | 3TO-236 |
| Replacement Part Number | PART-SI2365EDS-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 60V 0.185A 3-Pin TO-236 T R Download PDF datasheet for TP0610K-T1-E3.pdf |
|
Toshiba | TOSSSM3K7002CFU,LF(T SMALL LOW ON RESIST Download PDF datasheet for SSM3K7002CFULF(T.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 600V 36A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Download PDF datasheet for FCB36N60NTM.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 700V 21.3A 5-Pin VSON T R Download PDF datasheet for IPL65R165CFDAUMA1.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 20V 2.2A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for Si2301BDS-T1-E3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 80V 100A 8-Pin TDSON T R Download PDF datasheet for BSC037N08NS.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 25V 19A 6-Pin Direct-FET SQ T R Download PDF datasheet for IRF6711STRPBF.pdf |
|
Vishay | - - |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 200V 19A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail Download PDF datasheet for FQP19N20C.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 650V 11A 3-Pin TO-220FP Tube Download PDF datasheet for SPA11N65C3.pdf |