| Part Number | SI4463CDY-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 531290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 20V 13.6A 8-Pin SOIC N T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI4463CDY-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SI4463CDY-T1-GE3 |
|---|---|
| Supplier Package | SOIC N |
| Channel Type | P |
| Maximum Continuous Drain Current | 13.6 A |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Channel Mode | Enhancement |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Maximum Gate Source Voltage | ±12 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 5 x 4 x 1.55 mm |
| Typical Rise Time | 35 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 70 ns |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Typical Turn-On Delay Time | 34 ns |
| RDS-on | 8@10V mOhm |
| Typical Fall Time | 30 ns |
| Package | 8SOIC N |
| Replacement Part Number | PART-SI4463CDY-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 60V 0.37A 3-Pin MCPH T R Download PDF datasheet for 6HP04MH-TL-W.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 20V 6A 8-Pin SMD T R Download PDF datasheet for SI5457DC-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 500V 23A 3-Pin TO-220FP Tube Download PDF datasheet for IPA50R140CP.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 700V 10.6A 3-Pin TO-220FP Tube Download PDF datasheet for IPA65R380E6.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 180A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for AUIRF1404ZSTRL.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 100V 38A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRF5210STRLPBF.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 100V 10.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail Download PDF datasheet for SFP9530.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 100A 3-Pin TO-262 Tube Download PDF datasheet for IPI100N04S4-H2M.pdf |
|
Texas Instruments | Trans MOSFET P-CH 20V 2.5A 3-Pin PICOSTAR T R Download PDF datasheet for CSD25481F4T.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 62A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube Download PDF datasheet for IRLB8721PBF.pdf |