| Part Number | SI4850EY-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 749310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 60V 6A 8-Pin SOIC N T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI4850EY-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SI4850EY-T1-GE3 |
|---|---|
| Supplier Package | SOIC N |
| Typical Rise Time | 10 ns |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Drain Source Voltage | 60 V |
| Channel Mode | Enhancement |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Typical Turn-Off Delay Time | 25 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 5 x 4 x 1.55 mm |
| Channel Type | N |
| Typical Turn-On Delay Time | 10 ns |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Pin Count | 8 |
| MSL Level | 1 |
| RDS-on | 22@10V mOhm |
| Maximum Continuous Drain Current | 6 A |
| Typical Fall Time | 12 ns |
| Package | 8SOIC N |
| Replacement Part Number | PART-SI4850EY-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 90A 3-Pin(2+Tab) TO-252 Download PDF datasheet for IPD90N03S4L03ATMA1.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 60V 2.2A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for NTR5198NLT1G.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 100V 2.7A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for SI4102DY-T1-GE3.pdf |
|
Microchip | Trans MOSFET N-CH 500V 0.013A 3-Pin SOT-23 Download PDF datasheet for LND150K1-G.pdf |
|
Vishay | VIS5191-45393-06-00 KMKP 750-47 IBR - |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 40V 4A 3-Pin PLD-1.5 T R Download PDF datasheet for MRF1511NT1.pdf |
|
Vishay | LIFTING DEVICE - |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 56A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR3710ZTRPBF.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 1.5KV 4A 3-Pin(3+Tab) TO-3PML Magazine Download PDF datasheet for 2SK3748-1E.pdf |
|
Infineon | SP001471278_HV MOSFET_TO251_600V_0.8 OHM Download PDF datasheet for IPS60R800CE.pdf |