| Part Number | SI4946BEY-T1-E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 321680 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 60V 5.3A 8-Pin SOIC N T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI4946BEY-T1-E3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SI4946BEY-T1-E3 |
|---|---|
| Typical Turn-On Delay Time | 20|10 ns |
| Supplier Package | SOIC N |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Typical Rise Time | 120|12 ns |
| Maximum Drain Source Voltage | 60 V |
| Channel Mode | Enhancement |
| Lead Finish | Matte Tin |
| RDS-on | 41@10V mOhm |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Continuous Drain Current | 5.3 A |
| Product Dimensions | 5 x 4 x 1.55 mm |
| Operating Temperature | -50 to 175 °C |
| Channel Type | N |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Pin Count | 8 |
| MSL Level | 1 |
| Typical Fall Time | 30|10 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 20|25 ns |
| Package | 8SOIC N |
| Replacement Part Number | PART-SI4946BEY-T1-E3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 100V 6A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube Download PDF datasheet for FDP3682.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 8V 12A 6-Pin PowerPAK SC-70 T R Download PDF datasheet for SiA427DJ-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 30V 12.6A 8-Pin DSO T R Download PDF datasheet for BSO301SPHXUMA1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 150V 45A 3-Pin(3+Tab) TO-254AA Download PDF datasheet for IRHMS67164.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 60V 35A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for STD35NF06T4.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | SuperFET3 650V, 23 mOhm - |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 30V 2.3A 4-Pin MICRO FOOT T R Download PDF datasheet for SI8821EDB-T2-E1.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 60V 34A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T R Download PDF datasheet for BUK9Y25-60E,115.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 16A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR3910TRLPBF.pdf |
|
Infineon | - Download PDF datasheet for IPD60R180C7.pdf |