| Part Number | SI5411EDU-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 492780 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 12V 25A 8-Pin PowerPAK ChipFET T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI5411EDU-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SI5411EDU-T1-GE3 |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Product Dimensions | 3 x 1.9 x 0.75 |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Typical Turn-Off Delay Time | 70|80 ns |
| Maximum Drain Source Voltage | 12 V |
| Channel Type | P |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Typical Rise Time | 30|5 ns |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Continuous Drain Current | 25 A |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Typical Turn-On Delay Time | 30|12 ns |
| Typical Fall Time | 35|25 ns |
| Supplier Package | PowerPAK ChipFET |
| Maximum Gate Source Voltage | ±8 V |
| Pin Count | 8 |
| Package | 8PowerPAK ChipFET |
| Replacement Part Number | PART-SI5411EDU-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Trans MOSFET N-CH 25V 59A 8-Pin VSON T R Download PDF datasheet for CSD16570Q5BT.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET N-CH 600V 15A 3-Pin TO-220FM Bulk Download PDF datasheet for R6015ENX.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 40V 19A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for SQ4050EY-T1_GE3.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 40V 12A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube Download PDF datasheet for FDP8447L.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 250V 17A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for STD17NF25.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 60V 100A 3-Pin(2+Tab) TO-263 T R Download PDF datasheet for BBS3002-DL-1E.pdf |
|
Nexperia | N-CHANNEL 30V 3.5M LOGIC LEVEL MOSFET - |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 20V 15A 8-Pin WDFN T R Download PDF datasheet for NTTFS3A08PZTAG.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 21A 3-Pin(2+Tab) TO-252AA T R Download PDF datasheet for FDD8870.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 1.5KV 2A 3-Pin(3+Tab) TO-3PF Fan-Fold Download PDF datasheet for 2SK3747-1E.pdf |