| Part Number | SIA447DJ-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 674110 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 12V 12A 6-Pin PowerPAK SC-70 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SIA447DJ-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SIA447DJ-T1-GE3 |
|---|---|
| RDS-on | [email protected] Ohm |
| Supplier Package | PowerPAK SC-70 |
| Channel Type | P |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±8 V |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Typical Fall Time | 25|20 ns |
| Typical Rise Time | 30|10 ns |
| Typical Turn-On Delay Time | 30|12 ns |
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Turn-Off Delay Time | 60|65 ns |
| Maximum Continuous Drain Current | 12 A |
| Maximum Drain Source Voltage | 12 V |
| Pin Count | 6 |
| Product Dimensions | 2.05 x 2.05 x 0.75 |
| Package | 6PowerPAK SC-70 |
| Replacement Part Number | PART-SIA447DJ-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Trans MOSFET N-CH 600V \u00b19A 3-Pin TO-220FM Bulk Download PDF datasheet for R6009ENX.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 89A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRL3705NSTRLPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 30V 7.2A 8-Pin DSO T R Download PDF datasheet for BSO303SPHXUMA1.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N P-CH 30V 7A 5.5A 8-Pin ECH T R Download PDF datasheet for ECH8661-TL-H.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET N-CH 30V 0.1A 6-Pin UMT T R Download PDF datasheet for UM6K1NTN.pdf |
|
Vishay | VIS5191-46149-01-00 GTO 1600-4 P - |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 200V 13A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR13N20DTRPBF.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 950V 17.5A 3-Pin(2+Tab) D\u00b2PAK T R Download PDF datasheet for STB20N95K5.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 300V 28A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for FDB28N30TM.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 20V 1.37A 3-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for NTS4101PT1G.pdf |