| Part Number | SIA923AEDJ-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 386190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 20V 4.5A 6-Pin PowerPAK SC-70 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SIA923AEDJ-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SIA923AEDJ-T1-GE3 |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Maximum Continuous Drain Current | 4.5 A |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Typical Turn-Off Delay Time | 30|26 ns |
| Typical Rise Time | 16|12 ns |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| Typical Turn-On Delay Time | 15|7 ns |
| Product Dimensions | 2.05 x 2.05 x 0.75 |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Typical Fall Time | 10|10 ns |
| Supplier Package | PowerPAK SC-70 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±8 V |
| Channel Type | P |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Package | 6PowerPAK SC-70 |
| Replacement Part Number | PART-SIA923AEDJ-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 25V 9.9A 6-Pin PQFN EP T R Download PDF datasheet for IRFHS8242TRPBF.pdf |
|
Infineon | SP001100602, COOL MOS Download PDF datasheet for IPD80R2K8CE.pdf |
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 100V 93A 8-Pin SOP Download PDF datasheet for TPH4R50ANH,L1BQ(M.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET N-CH 50V \u00b10.2A 3-Pin SOT-416 T R Download PDF datasheet for RYE002N05TCL.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 60V 0.3A 6-Pin SOT-363 T R Download PDF datasheet for 2N7002DW H6327.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 30V 8A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for SI4435DYTRPBF.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | 100 V N-Channel PowerTrench\u00ae MOSFET - |
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET P-CH 30V 4.3A 6-Pin SOT-26 T R Download PDF datasheet for DMP3056LDM-7.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 20V 4A 6-Pin SuperSOT T R Download PDF datasheet for FDC642P.pdf |
|
Ampleon | Trans MOSFET 65V 16-Pin HSOP T R Download PDF datasheet for BLM7G1822S-40PBGY.pdf |