| Part Number | SIB441EDK-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 823080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 12V 8.3A 6-Pin PowerPAK SC-75 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SIB441EDK-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SIB441EDK-T1-GE3 |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Turn-Off Delay Time | 60|60 ns |
| Typical Rise Time | 42|10 ns |
| Pin Count | 6 |
| Supplier Package | PowerPAK SC-75 |
| Maximum Drain Source Voltage | 12 V |
| Typical Turn-On Delay Time | 22|7 ns |
| RDS-on | [email protected] Ohm |
| Rad Hard | No |
| Maximum Continuous Drain Current | 8.3 A |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Product Dimensions | 1.6 x 1.6 x 0.75 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±8 V |
| Channel Type | P |
| Typical Fall Time | 50|52 ns |
| Package | 6PowerPAK SC-75 |
| Replacement Part Number | PART-SIB441EDK-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Trans MOSFET P-CH 30V 0.1A 3-Pin SOT-723 Embossed T R Download PDF datasheet for FJ3303010L.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 6.9A 8.2A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for FDS6900AS.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET N P-CH 30V 20V 1.5A 6-Pin TSMT T R Download PDF datasheet for QS6M3TR.pdf |
|
STMicroelectronics | POWER MOSFET Download PDF datasheet for STS9P3LLH6.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 20V 5.8A 6-Pin WDFN T R Download PDF datasheet for NTLJS3113PT1G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 20V 2.3A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for BSS806NEH6327XTSA1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 20V 60A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR3704ZTRPBF.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 40V 25A 8-Pin Power 56 T R Download PDF datasheet for FDMS8460.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 20V 2.6A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for Si2302CDS-T1-GE3.pdf |
|
Vishay | DCMKP#4.0 1.0MF 2 - |