| Part Number | SIRA02DP-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 185240 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 37.3A 8-Pin PowerPAK SO T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SIRA02DP-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SIRA02DP-T1-GE3 |
|---|---|
| Typical Rise Time | 10|18 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 42|38 ns |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Gate Source Voltage | 20 V |
| Channel Mode | Enhancement |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | PowerPAK SO |
| Channel Type | N |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Product Dimensions | 4.9 x 5.89 x 1.04 mm |
| Typical Turn-On Delay Time | 16|31 ns |
| Pin Count | 8 |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Continuous Drain Current | 37.3 A |
| Typical Fall Time | 8|10 ns |
| RDS-on | 2@10V mOhm |
| Package | 8PowerPAK SO |
| Replacement Part Number | PART-SIRA02DP-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 30V 220A 8-Pin SOP Download PDF datasheet for TPHR9003NL,L1Q(M.pdf |
|
Leshan Radio | SMALL SIGNAL MOSFET 380MAMPS, 60V, N\u00e2\u20ac\u201cCH Download PDF datasheet for L2N7002KN3T5G.pdf |
|
Toshiba | TOSTK13A25D,S5X(J POWER MOSFET (N-CH 150 Download PDF datasheet for TK13A25DS5X(J.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 80A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB80N04S3-04.pdf |
|
Nexperia | PMV50ENEA TO-236AB REEL 7\" Q3 - |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 21A 3-Pin(2+Tab) TO-252AA T R Download PDF datasheet for FDD6630A.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 24A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRL2703PBF.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 20V 3A 3-Pin SOT-323 T R Download PDF datasheet for MCH3377-TL-W.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 110V 5-Pin NI-1230 T R Download PDF datasheet for MRF6VP21KHR5.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 600V 15A 3-Pin TO-220FP Tube Download PDF datasheet for SPA15N60C3.pdf |