| Part Number | SISA10DN-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 112990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 25A 8-Pin PowerPAK 1212 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SISA10DN-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SISA10DN-T1-GE3 |
|---|---|
| Typical Rise Time | 10|15 ns |
| Typical Fall Time | 10|10 ns |
| Typical Turn-On Delay Time | 10|20 ns |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | PowerPAK 1212 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Channel Mode | Enhancement |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Turn-Off Delay Time | 27|25 ns |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Product Dimensions | 3.05 x 3.05 x 1.04 |
| RDS-on | 0.0037@10V Ohm |
| Maximum Gate Source Voltage | 20|-16 V |
| Maximum Continuous Drain Current | 25 A |
| Pin Count | 8 |
| MSL Level | 1 |
| Channel Type | N |
| Package | 8PowerPAK 1212 |
| Replacement Part Number | PART-SISA10DN-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Broadcom | Trans JFET 5V 50mA 3-Pin SMD Bag Download PDF datasheet for VMMK-1225-BLKG.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 650V 20.7A 3-Pin TO-247 Tube Download PDF datasheet for SPW20N60C3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 250V 96A 3TO-247AC - |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 110V 5-Pin NI-1230 T R Download PDF datasheet for MRF6VP11KHR5.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 55V 80A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for STD65N55F3.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 250V 25A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Rail Download PDF datasheet for FDPF2710T.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 30V 10.9A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for Si4825DDY-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 700V 20.2A 3-Pin TO-220FP Tube Download PDF datasheet for IPA65R190E6.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 200V 130A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Download PDF datasheet for IRFP4668PBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 100A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for IPD100N04S4-02.pdf |