| Part Number | SISA14DN-T1-GE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 246130 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 20A 8-Pin PowerPAK 1212 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SISA14DN-T1-GE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | SISA14DN-T1-GE3 |
|---|---|
| Maximum Gate Source Voltage | -16|20 V |
| Typical Turn-Off Delay Time | 18|18 ns |
| Typical Turn-On Delay Time | 9|15 ns |
| Supplier Package | PowerPAK 1212 |
| Rad Hard | No |
| RDS-on | 5.1@10V mOhm |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Maximum Continuous Drain Current | 20 A |
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Product Dimensions | 3.05 x 3.05 x 1.04 |
| Typical Fall Time | 8|9 ns |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Typical Rise Time | 8|12 ns |
| Channel Type | N |
| Package | 8PowerPAK 1212 |
| Replacement Part Number | PART-SISA14DN-T1-GE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 20V 10A 8-Pin PowerPAK 1212 T R Download PDF datasheet for SI7232DN-T1-GE3.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 40V 35.3A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T R Download PDF datasheet for BUK7Y25-40B,115.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 8V 3.5A 4-Pin Micro Foot T R Download PDF datasheet for SI8802DB-T2-E1.pdf |
|
Infineon | MOSFET, DUAL N P-CHANNEL, 30V, 2.4A, MICRO 8 Download PDF datasheet for IRF7509TRPBF.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 30V 8.7A 8-Pin PowerPAK 1212 T R Download PDF datasheet for SiS412DN-T1-GE3.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 55V 83A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for BUK9212-55B,118.pdf |
|
Infineon | LDMOS FET, High Power RF, 70W, 1.805-1.880GHz, H-36265-2 Pkg, T R 250 Download PDF datasheet for PTFA180701EV4R250XTMA1.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans JFET N-CH 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MMBFJ202.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 150V 4.9A 7-Pin Direct-FET MZ T R Download PDF datasheet for IRF6775MTRPBF.pdf |
|
Panasonic | Trans MOSFET N-CH 20V 2A 3-Pin SOT-323 Embossed T R Download PDF datasheet for MTM232270LBF.pdf |