| Part Number | SSM3J36MFV.L3F(B |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Quantity in stock | 426960 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 20V 0.33A 3-Pin SOT-723 |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SSM3J36MFV.L3F(B |
| Datasheet download |
| Part Number | SSM3J36MFV.L3F(B |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Typical Turn-On Delay Time | 90 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| RDS-on | [email protected] Ohm |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| Maximum Continuous Drain Current | 0.33 A |
| Supplier Package | SOT-723 |
| Pin Count | 3 |
| MSL Level | 1 |
| Typical Turn-Off Delay Time | 200 ns |
| Product Dimensions | 1.2 x 0.8 x 0.5 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Rad Hard | No |
| Channel Type | P |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±8 V |
| Package | 3SOT-723 |
| Replacement Part Number | PART-SSM3J36MFV.L3F(B |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |