| Part Number | SSM6J212FE(TE85L,F |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Quantity in stock | 387210 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 20V 4A 6-Pin ES T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SSM6J212FE(TE85L,F |
| Datasheet download |
| Part Number | SSM6J212FE(TE85L,F |
|---|---|
| Lead Finish | Tin/Silver |
| Channel Mode | Enhancement |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | ES |
| Channel Type | P |
| Maximum Continuous Drain Current | 4 A |
| Product Dimensions | 1.6 x 1.2 x 0.55 mm |
| Rad Hard | No |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| Maximum Gate Source Voltage | ±8 V |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Pin Count | 6 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 6ES |
| Replacement Part Number | PART-SSM6J212FE(TE85L,F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 800V 6A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube Download PDF datasheet for STP8N80K5.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 620V 3.8A 3-Pin(3+Tab) IPAK Tube Download PDF datasheet for STU4N62K3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 10A 8-Pin TSDSON T R Download PDF datasheet for BSZ100N03MS G.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 200V 0.67A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for FQT3P20TF.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 900V 11A 3-Pin(3+Tab) TO-3P(N) Rail Download PDF datasheet for FQA11N90C_F109.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 75V 80A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR3607TRPBF.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 1KV 1.6A 3-Pin(3+Tab) IPAK Rail Download PDF datasheet for FQU2N100TU.pdf |
|
ON Semiconductor | NFET SOT883 20V 361MA 0.7 - |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 60V 0.115A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for 2N7002LT1G.pdf |
|
Nexperia | N-CHANNEL 30 V 5.2 M LOGIC LEVEL MOSFET - |