| Part Number | CSTCE11M0G15002-R0 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 519680 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Resonator 11MHz 30pF 33pF 39pF 3-Pin SMD Plastic T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CSTCE11M0G15002-R0 |
| Datasheet download |
| Part Number | CSTCE11M0G15002-R0 |
|---|---|
| Frequency Tolerance | ±0.1 % |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Frequency Stability | ±0.3 |
| Rad Hard | No |
| Standard Frequency | 11 MHz |
| Supplier Package | SMD |
| Type | Resonator |
| Package Dimensions | 3.2 x 1.3 x 0.7 mm |
| Pin Count | 3 |
| Mounting | Surface Mount |
| Frequency Aging | ±0.2 |
| Load Capacitance | 15 |
| Package | 3SMD |
| Replacement Part Number | PART-CSTCE11M0G15002-R0 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 26MHz 10pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ABM10-26.000MHZ-D30-T3.pdf |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | X'TAL UNIT SMD 2.5*2, 19.2MHZ - |
|
Kyocera | KYOCX3225SB27120P0HPQCC X'TAL,-40~85C,27 Download PDF datasheet for CX3225SB27120P0HPQCC.pdf |
|
Diodes Incorporated | 8MHZ, 5.0X3.2 SEAM SEALED CRYSTAL - |
|
Seiko Instruments | Crystal 24MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021026400.pdf |
|
Diodes Incorporated | Crystal 25MHz 4-Pin SMD Download PDF datasheet for FL2500123Z.pdf |
|
Fox | Crystal 20MHz 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for FQ5032BR-20.000.pdf |
|
Abracon | Crystal 25MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABMM-25.000MHZ-D4Y-T.pdf |
|
Fox | Crystal 14.7456MHz 2-Pin HC 49SD T R Download PDF datasheet for 278LF-14.7456-38.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 27MHz 10pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22MA4061101700.pdf |