| Part Number | DE2E3KY222MA3BM02F |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 497260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0022uF 250VAC E 20% (8 X 5mm) Radial 7.5mm 125\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Singlelayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DE2E3KY222MA3BM02F |
| Datasheet download |
| Part Number | DE2E3KY222MA3BM02F |
|---|---|
| Seated Plane Height | 11 mm |
| Voltage(AC) | 250 V |
| Lead Finish | Tin|Copper |
| Package/Case | 8(Max) X 5(Max) |
| Dielectric | E |
| Termination Style | Radial |
| Pin Count | 2 |
| Mounting | Through Hole |
| Construction | Radial |
| Operating Temperature | -25 to 125 °C |
| Lead Pitch For Radial | 7.5 mm |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 8(Max) x 5(Max) |
| Supplier Package | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Capacitance Value | 0.0022 uF |
| Product Depth | 5(Max) mm |
| Product Diameter | 8(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-DE2E3KY222MA3BM02F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 470pF 15000V ZM 10% (13 X 8.2mm) Radial 9.5mm 100\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for DHR4E4C471K2BB.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.01uF 440 300VAC Y5U 20% (16 X 5mm) Radial 10mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for VY2103M63Y5UG63V0.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.01uF 275VAC 20% (15 X 3mm) Radial 7.5mm T R Download PDF datasheet for W1X103MCVCRUKR.pdf |
|
Vishay | 1000PF 100V 10% Y5P 6MM LS - |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0022uF 760V Y5U 20% (11 X 5mm) Radial 10mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for VY1222M43Y5UC63V0.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0025uF 440VAC 250VAC 20% (9 X 4.5mm) Radial 5mm Ammo Pack Download PDF datasheet for WYO252MCMBLAKR.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 470pF 1000V Y5P \u00b110% Radial 6.35mm 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for NCD471K1KVY5PTRF.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0022uF 6000V Z5U 20% (13.5 X 6.1mm) Radial 9.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for 564R60GAD22.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 470pF 1000V Y5R 10% (7.5 X 4.5mm) Radial 5mm 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for F471K29Y5RN6UK5R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0015uF 2000V B 10% (9 X 5mm) Radial 5mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for DEBB33D152KA2B.pdf |