| Part Number | DE2E3KY332MA3BM02F |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 527450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0033uF 250VAC E 20% (9 X 5mm) Radial 7.5mm 125\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Singlelayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DE2E3KY332MA3BM02F |
| Datasheet download |
| Part Number | DE2E3KY332MA3BM02F |
|---|---|
| Termination Style | Radial |
| Package/Case | 9 X 5 |
| Product Dimensions | 9 x 5 |
| Capacitance Value | 0.0033 uF |
| Voltage(AC) | 250 V |
| Rad Hard | No |
| Construction | Radial |
| Supplier Package | Radial |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Pin Count | 2 |
| Seated Plane Height | 8 mm |
| Mounting | Through Hole |
| Lead Pitch For Radial | 7.5 mm |
| Dielectric | E |
| Product Depth | 5 mm |
| Product Diameter | 9 mm |
| Replacement Part Number | PART-DE2E3KY332MA3BM02F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Cap Ceramic 15pF 1000V C0G 5% (6.4 X 4mm) Radial 6.4mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for 561R10TCCQ15.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.001uF 440VAC 300VAC Y5U 20% (7.5 X 5mm) Radial 7.5mm Bulk Download PDF datasheet for VY2102M29Y5US63V7.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 680pF 760VAC 500VAC Y5U 20% (8 X 5mm) Radial 12.5mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for VY1681M31Y5UG6TVX.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0047uF 250VAC E 20% (12 X 7mm) Radial 10mm 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for DE1E3KX472MN4AN01F.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0022uF 100V Y5P 10% (6.5 X 4mm) Radial 5mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for D222K25Y5PH65J5R.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.001uF 440VAC 250VAC 20% (6.5 X 4.5mm) Radial 5mm Bulk Download PDF datasheet for WYO102MCMBF0KR.pdf |
|
Vishay | Capacitor Ceramic Singlelayer Download PDF datasheet for VY2103M63Y5US63V7.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.001uF 440VAC 300VAC Y5U 20% (7.5 X 5mm) Radial 5mm Bulk Download PDF datasheet for VY2102M29Y5US63V5.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0022uF 760VAC 500VAC Y5U 20% (12 X 5mm) Radial 10mm Bulk Download PDF datasheet for VY1222M47Y5UQ63V0.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0033uF 1000V Y5P 10% (11 X 4mm) Radial 5mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for S332K43Y5PN63J5R.pdf |