GCM1885C1H271JA16D Murata Manufacturing
GCM1885C1H271JA16D Images
Please contact us for more photos of GCM1885C1H271JA16D
Part Number GCM1885C1H271JA16D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 270pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM1885C1H271JA16D
Datasheet download GCM1885C1H271JA16D.pdf
Request Quotation for GCM1885C1H271JA16D
GCM1885C1H271JA16D Specifications
Part Number GCM1885C1H271JA16D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Package/Case 0603
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 270 pF
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm