GCM188R71C104MA37D Murata Manufacturing
GCM188R71C104MA37D Images
Please contact us for more photos of GCM188R71C104MA37D
Part Number GCM188R71C104MA37D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CAP AUTO-GRADE 0.1UF 16VDC X7R 20% SMD 0603
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM188R71C104MA37D
Datasheet download GCM188R71C104MA37D.pdf
Request Quotation for GCM188R71C104MA37D
GCM188R71C104MA37D Specifications
Part Number GCM188R71C104MA37D
Voltage(DC) 16 Vdc