GCM2165C2A102JA16D Murata Manufacturing
GCM2165C2A102JA16D Images
Please contact us for more photos of GCM2165C2A102JA16D
Part Number GCM2165C2A102JA16D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM2165C2A102JA16D
Datasheet download GCM2165C2A102JA16D.pdf
Request Quotation for GCM2165C2A102JA16D
GCM2165C2A102JA16D Specifications
Part Number GCM2165C2A102JA16D
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 270
Case Size 0805
Tolerance 5 %
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 0.001 uF
Package/Case 0805
Voltage(DC) 100 V
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm