GCM3195C1H102JA16D Murata Manufacturing
GCM3195C1H102JA16D Images
Please contact us for more photos of GCM3195C1H102JA16D
Part Number GCM3195C1H102JA16D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM3195C1H102JA16D
Datasheet download GCM3195C1H102JA16D.pdf
Request Quotation for GCM3195C1H102JA16D
GCM3195C1H102JA16D Specifications
Part Number GCM3195C1H102JA16D
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Size 1206
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 0.001 uF
Package/Case 1206
Mounting Surface Mount
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 270
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.85 mm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.85 mm
Product Length 3.2 mm