GCM31M5C1H473JA16L Murata Manufacturing
GCM31M5C1H473JA16L Images
Please contact us for more photos of GCM31M5C1H473JA16L
Part Number GCM31M5C1H473JA16L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.047uF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM31M5C1H473JA16L
Datasheet download GCM31M5C1H473JA16L.pdf
Request Quotation for GCM31M5C1H473JA16L
GCM31M5C1H473JA16L Specifications
Part Number GCM31M5C1H473JA16L
Capacitance Value 0.047 uF
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.15 mm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Voltage(DC) 50 V
Case Size 1206
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.15 mm
Product Length 3.2 mm