| Part Number | GCM31MR71H334KA37L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 589440 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.33uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCM31MR71H334KA37L |
| Datasheet download |
| Part Number | GCM31MR71H334KA37L |
|---|---|
| Package/Case | 1206 |
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Max Processing Temp | 270 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.15 mm |
| Tolerance | 10 % |
| Case Size | 1206 |
| Capacitance Value | 0.33 uF |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.15 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-GCM31MR71H334KA37L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 8.2pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A8R2BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0068uF 50V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR215A682JARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 220pF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025C221KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 470pF 2000V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1812GC471KAT1A.pdf |
|
KEMET | CAP 330PF 25VDC C0G 5% SMD 0603 Download PDF datasheet for C0603C331J3GACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1.5pF 25V C0G 0.05pF SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04023J1R5ABSTR.pdf |
|
AVX | Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 150pF \u00b11% Commercial 7\"T R Download PDF datasheet for 06031A151FAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 10V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 0805ZC474JAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 390pF 500V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C391JCRAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0047uF 600V 630V X7R 10% SMD 1808 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1808CC472KAT1A.pdf |