GCM31MR72A224KA37L Murata Manufacturing
GCM31MR72A224KA37L Images
Please contact us for more photos of GCM31MR72A224KA37L
Part Number GCM31MR72A224KA37L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM31MR72A224KA37L
Datasheet download GCM31MR72A224KA37L.pdf
Request Quotation for GCM31MR72A224KA37L
GCM31MR72A224KA37L Specifications
Part Number GCM31MR72A224KA37L
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Package/Case 1206
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 270
Case Size 1206
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.15 mm
Tolerance 10 %
Capacitance Value 0.22 uF
Voltage(DC) 100 V
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.15 mm
Product Length 3.2 mm