GRJ21BR72E223KWJ3L Murata Manufacturing
GRJ21BR72E223KWJ3L Images
Please contact us for more photos of GRJ21BR72E223KWJ3L
Part Number GRJ21BR72E223KWJ3L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.022uF 250V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRJ21BR72E223KWJ3L
Datasheet download GRJ21BR72E223KWJ3L.pdf
Request Quotation for GRJ21BR72E223KWJ3L
GRJ21BR72E223KWJ3L Specifications
Part Number GRJ21BR72E223KWJ3L
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 250 V
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Dielectric X7R
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 0.022 uF
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm