GRM033R61C104KE84D Murata Manufacturing
GRM033R61C104KE84D Images
Please contact us for more photos of GRM033R61C104KE84D
Part Number GRM033R61C104KE84D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 16V X5R 10% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM033R61C104KE84D
Datasheet download GRM033R61C104KE84D.pdf
Request Quotation for GRM033R61C104KE84D
GRM033R61C104KE84D Specifications
Part Number GRM033R61C104KE84D
Operating Temperature -55 to 85 °C
Termination Style Wraparound
Package/Case 0201
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Dielectric X5R
Pin Count 2
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3
Capacitance Value 0.1 uF
Supplier Package 0201
Voltage(DC) 16 V
Case Size 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm