GRM155R71E103KA01D Murata Manufacturing
GRM155R71E103KA01D Images
Please contact us for more photos of GRM155R71E103KA01D
Part Number GRM155R71E103KA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 25V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM155R71E103KA01D
Datasheet download GRM155R71E103KA01D.pdf
Request Quotation for GRM155R71E103KA01D
GRM155R71E103KA01D Specifications
Part Number GRM155R71E103KA01D
Case Style Ceramic Chip
Type Flat
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 0.01 uF
Rad Hard No
Package/Case 0402
Tolerance 10 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm