GRM1885C1H300JA01D Murata Manufacturing
GRM1885C1H300JA01D Images
Please contact us for more photos of GRM1885C1H300JA01D
Part Number GRM1885C1H300JA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 30pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1885C1H300JA01D
Datasheet download GRM1885C1H300JA01D.pdf
Request Quotation for GRM1885C1H300JA01D
GRM1885C1H300JA01D Specifications
Part Number GRM1885C1H300JA01D
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0603
Dielectric C0G
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 30 pF
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm