GRM1885C1H332FA01D Murata Manufacturing
GRM1885C1H332FA01D Images
Please contact us for more photos of GRM1885C1H332FA01D
Part Number GRM1885C1H332FA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0033uF 50V C0G 1% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1885C1H332FA01D
Datasheet download GRM1885C1H332FA01D.pdf
Request Quotation for GRM1885C1H332FA01D
GRM1885C1H332FA01D Specifications
Part Number GRM1885C1H332FA01D
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.0033 uF
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
Tolerance 1 %
Package/Case 0603
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm