GRM1885C1H9R1CZ01D Murata Manufacturing
GRM1885C1H9R1CZ01D Images
Please contact us for more photos of GRM1885C1H9R1CZ01D
Part Number GRM1885C1H9R1CZ01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 9.1pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1885C1H9R1CZ01D
Datasheet download GRM1885C1H9R1CZ01D.pdf
Request Quotation for GRM1885C1H9R1CZ01D
GRM1885C1H9R1CZ01D Specifications
Part Number GRM1885C1H9R1CZ01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 0.25 pF
Case Size 0603
Package/Case 0603
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 9.1 pF
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm