GRM1885C2A102JA01J Murata Manufacturing
GRM1885C2A102JA01J Images
Please contact us for more photos of GRM1885C2A102JA01J
Part Number GRM1885C2A102JA01J
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1885C2A102JA01J
Datasheet download GRM1885C2A102JA01J.pdf
Request Quotation for GRM1885C2A102JA01J
GRM1885C2A102JA01J Specifications
Part Number GRM1885C2A102JA01J
Max Processing Temp 270
Capacitance Value 0.001 uF
Voltage(DC) 100 V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 5 %
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
Package/Case 0603
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm