GRM188R71A225KE15D Murata Manufacturing
GRM188R71A225KE15D Images
Please contact us for more photos of GRM188R71A225KE15D
Part Number GRM188R71A225KE15D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2uF 10V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM188R71A225KE15D
Datasheet download GRM188R71A225KE15D.pdf
Request Quotation for GRM188R71A225KE15D
GRM188R71A225KE15D Specifications
Part Number GRM188R71A225KE15D
Capacitance Value 2.2 uF
Tolerance 10 %
Dielectric X7R
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Package/Case 0603
Voltage(DC) 10 V
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm