GRM2165C1H331JA01D Murata Manufacturing
GRM2165C1H331JA01D Images
Please contact us for more photos of GRM2165C1H331JA01D
Part Number GRM2165C1H331JA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 330pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM2165C1H331JA01D
Datasheet download GRM2165C1H331JA01D.pdf
Request Quotation for GRM2165C1H331JA01D
GRM2165C1H331JA01D Specifications
Part Number GRM2165C1H331JA01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 330 pF
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0805
Dielectric C0G
Type Flat
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Package/Case 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm