GRM31CR71H105KA61L Murata Manufacturing
GRM31CR71H105KA61L Images
Please contact us for more photos of GRM31CR71H105KA61L
Part Number GRM31CR71H105KA61L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM31CR71H105KA61L
Datasheet download GRM31CR71H105KA61L.pdf
Request Quotation for GRM31CR71H105KA61L
GRM31CR71H105KA61L Specifications
Part Number GRM31CR71H105KA61L
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 270
Package/Case 1206
Case Size 1206
Rad Hard No
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm