GRM32DR71E106KA12K Murata Manufacturing
GRM32DR71E106KA12K Images
Please contact us for more photos of GRM32DR71E106KA12K
Part Number GRM32DR71E106KA12K
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM32DR71E106KA12K
Datasheet download GRM32DR71E106KA12K.pdf
Request Quotation for GRM32DR71E106KA12K
GRM32DR71E106KA12K Specifications
Part Number GRM32DR71E106KA12K
Max Processing Temp 270
Voltage(DC) 25 V
Tolerance 10 %
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Package/Case 1210
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2 mm
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 10 uF
Case Size 1210
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2 mm
Product Length 3.2 mm